Estetický a upravený vzhled ulic


Katalog produktů

Estetický a upravený vzhled ulic města a přilehlé oblasti soukromého vlastnictví je docela obtížné si představit bez pečlivě vydlážděných chodníků. Naši předkové používali na pokrytí silnic dlažební kostky, s časem vznikla alternativa - asfaltové plátno, ale módní trendy nemizejí a vydlážděné cesty vypadají mnohem krásnější, navíc tento druh pokrytí je mnohem silnější a trvanlivější. Dlažební kostky se nezahřívají a netají na slunci a na rozdíl od asfaltu se z nich nevypařují škodlivé látky.

Dlažební kostky jsou ideálním materiálem ve všech ohledech. Dají se z ní vytvořit jak malé chodníčky, tak i celé aleje, je možné vyložit originální vzor a vytvořit tak umělecká díla, proto se tento materiál docela aktivně používá v moderním designu pokrytí silnic a není to ani tak drahé potěšení – vydláždění a cena je přijatelná pro každou peněženku. Další důležitou výhodou dlažby je její pevnost, tento její parametr není horší, než u kamene, kromě toho je schopna dobře odolávat různým chemickým účinkům a vydrží dostatečně silné zatížení, dobře snáší kruté zimy a silné mrazy. To vše výrazně prodlužuje její životnost.

Dlažební kostky se používají k dláždění silnic z praktických důvodů, a také pro realizaci jakýchkoli designérských projektů. Dlažební kostky mají různé tvary: klasické ve formě obyčejných cihel a ve formě figurovaných prvků různých barev. To umožňuje vytvářet různé kompozice ve formě mozaiky a chaotických přechodů, vydláždit na chodníčkách zatáčky, které ohýbají keře nebo malé budovy.

Pokud při montáži vzít v úvahu všechny nuance, dláždění bude příjemnou a snadnou prací a poslouží velmi dlouze a zachová svůj původní vzhled bez oštěpů a trhlin. Během dláždění nejdůležitějším je pokládat dlaždice tak, aby jejích výška a náklon byly stejné jako u vozovky a je třeba zanechávat mezi dlaždicemi mezery, které pak musí být vyplněny směsí písku a vápna. Pokud budou švy těsně a správně zaplněné pískem, pak se během provozu bude postupně stlačovat a tak se dlaždice pevně zafixuje a nepřemístí se.

Dlaždice se nejčastěji vyrábějí ze žuly nebo pískovce. Žula je samozřejmě ušlechtilý kámen, který má zvýšenou spolehlivost, ale pískovcové dlaždice také mají své výhody. Protože pískovec je materiálem mnohem měkčí než žula, na žádost zákazníka lze vyrobit dlaždice různých tvarů a tlouštěk. Hotové prvky dlažebních kostek se vyrábí pomocí různých technik.

Z tekuté směsi betonu - směs se nalije do speciálních forem a suší se v peci. Výsledkem této metody je, že hotový výrobek má ideální povrchový povlak, který nevyžaduje žádné další upravení.

Z hliněné směsi - polotovary se vypalují ve speciálních pecích a výsledkem je hotový výrobek, jinými slovy cihla. Tato metoda umožňuje vyrábět prvky různých tvarů a velikostí, které se odlišují zvýšenou pevnosti.

  • Z přírodního kamene - z přírodního kusu kamene se prostě vytváří potřebná forma a velikost.
  • Dlaždice lze také rozdělit do několika typů na základě jejích vizuálních charakteristik.
  • Drcením velkých bloků na malé části, výsledkem jsou malé nepravidelně tvarované prvky.
  • Řezáním velké části na jednotlivé prvky, výsledkem jsou prvky s rovnými hranami.

Jak si správně vybrat dlaždice a na co si dávat největší pozor? Nejprve si musíte vybrat dlaždice, které se vám vizuálně líbí, které si představujete v tom nebo jiném provedení na svém pozemku. Není to tak drahý materiál - dlažební kostky, cena je docela přijatelná pro každého zákazníka. Není proto nutné si je vybírat příliš pečlivě, aby vydržely mnoho let, jak se říká - jednou provždy! Nejdůležitějším je, aby výsledek byl příjemný pro oko a přinášel pouze potěšení. Ale mezi technickými charakteristikami můžete věnovat pozornost hodnotě odolnosti proti mrazu, může se lišit u různých typů dlaždic. Stupeň absorpce vlhkosti, čím nižší je hodnota, tím samozřejmě lepší, protože vlhkost při průniku postupně ničí kámen. A také hodnota odolnosti proti opotřebení, povrch má být co nejhladší.

Dnes koupit dlaždice není obtížné. Jedná se o cenově dostupný dokončovací materiál, a také škála tvarů a barev vám umožňuje rozjet se a ztělesnit všechny vaše plány a nápady.

Žulová dlažba je klasický materiál pro vydláždění chodníků, vnitřních dvorků, městských náměstí a chodníků v parcích. Pokrytí jako asfalt nebo beton se začaly používat relativně nedávno, zatímco starověká evropská hlavní města byla jsou v historických místech vydlážděná dlaždici z nádherné žuly. Ale i dnes tento materiál má oproti svým konkurentům významnou výhodu, i když má několik nedostatků.

Výhody

Žula má jednu z nejvyšších hodnot hustoty mezi podobnými přírodními útvary, přírodními kameny. Je odolná vůči mechanickému zatížení a opotřebení, a to je velmi důležité, pokud se jedná o silnicích s vysokou úrovní denního provozu. Žula vůbec neabsorbuje vodu. Proto se může bezpečně používat v místech, které mohou být vystaveny dočasným záplavám, žulou se dláždí chodníky kolem přírodních a umělých vodních nádrží. Dokonce i po mrazech žulové dlaždice zachovávají svůj dokonalý vzhled, protože se nebudou ničit zevnitř zmrzlou vodou. Nelze zapomínat i na další výhodu materiálu - jeho rozmanitost. Obvyklé dlaždice písčité nebo šedé barvy, elegantní černý povlak, úžasné vínové nebo dokonce zelené. Vzácné typy žulových dlaždic jsou čím dál dostupnější.

Nedostatky

Těch žulové dlaždice mají docela málo. Za prvé, cena. Je opravdu vysoká, ale zcela opodstatněná. Obzvláště znatelné budou náklady na stavební materiál, pokud bude nutné současně vydláždit velké plochy. Pro ty, kteří upřednostňují pravidelné upravovat design svého pozemku, zahrady, je lepší si zvolit cenově dostupnější variantu, kterou nebude škoda vyměnit za pár let. Žula bude sloužit mnoho desetiletí dokonce i na takových místech, jako je parkoviště, příjezdová cesta. Kromě toho nelze zapomínat i na další vlastnost žuly - možné úrovně nebezpečnosti. Kámen se opravdu může stát zdrojem záření, ale oficiální dodavatelé vždy podléhají přísným kontrolám, takže si můžete zajistit bezpečnost kontrolou certifikátů a povolení. Kvalitní dlaždice, stejně jako samotná žula, vždy mají 1. třídu nebezpečnosti, to znamená, že jsou absolutně bezpečné pro zdraví lidí všech věkových skupin a mohou se používat bez omezení.

Please publish modules in offcanvas position.