Výhody materiálu a jeho použití


Katalog produktů

Žulové dláždění je povrch silnice, který se vyrábí z přírodního kamene, a pomocí moderního vybavení dlaždice je možné vyrábět potřebného tvaru a vzhledu. Obvykle každý prvek má čtvercový tvar se stranami 10 cm a výškou 15 až 20 cm. Dlažební kostky se mohou lišit strukturou a barvou, záleží na místě těžby žuly. Proto někdy má červený nádech a velké nebo malé skvrny.

Své uznání žulová dlažba získala už dávno. Během několika staletí se aktivně používá pro dláždění silnic. Díky její trvanlivosti, i dnes je možné najít silnice vydlážděné v 18. století, zůstávají i nadále vhodné pro automobily. Proto dosud nebyl nalezen lepší materiál pro dláždění než žula. V minulosti kvůli nedostatku potřebného vybavení se používali drcené dlažební kameny, protože kámen je tvrdý a prakticky ho nebylo možné opracovávat. Dnes jsou technologie hodně pokročilé, takže lze najít jakékoli vybavení, které nejen krájí horninu, ale také brousí.

Druhy dlaždic

Dnes každý, kdo chce koupit žulové dlaždice, si může vybrat ze tří typů:

  • drcené;
  • řezané;
  • řezaně-drcené.

Dlaždice jsou rozděleny dle stupně zpracování. Vedoucí postavení mezi spotřebiteli zaujímají právě drcené, protože jejích výroba je snadná, a proto je výrazně levnější než jiné typy. Za druhé, má přirozenou krásu kamene, co umožňuje nejen vybavit pozemek, ale také jej vyzdobit.

Řezaná verze se odlišuje ideálně rovným a hladkým povrchem, a proto se tento materiál nejčastěji používá pro fasády kancelářských středisek nebo veřejných institucí. To má za účel zdůraznění důležitost instituce.

Výhody materiálu a jeho použití

Avšak koupit kvalitní žulové dlaždice se často snaží ne za jejích atraktivní vzhled, a proto, že má několik významných výhod:

  • Odolnost proti vlhkosti (pevný kámen absolutně neovlivňují její škodlivé účinky, a proto vydrží několik desítek let).
  • Vysoká pevnost kamene, proto silnice z tohoto materiálu vydrží i několikatunové auta.
  • Neovlivňuje se agresivními prostředí a chemickými látky.
  • Jsou schopné odolat náhlým změnám teploty.
  • Krásný vzhled, který umožňuje výrobku vypadat dobře na jakémkoli pozemku.

Dnes obchody se stavebninami nabízejí širokou škálu různých materiálů používaných ve stavebnictví, ale pouze žulové dlaždice od výrobce má vysokou pevnost, která jí umožní vydržet mnohem déle než jakýkoli jiný povrch vozovky.

Široce se používá nejen pro vydláždění vozovky, ale i pro vydláždění chodníků, v poslední době jej designeři často používají k vytvoření chodníků v zahradách letních chatek, a také při dláždění parkových zón a alejí. Žula dodává parku nebo zahradě naturálnost a přirozenost. Kromě toho tento materiál lze použít při stavbě mostu, je schopen posloužit velmi dlouhou dobu.

Kde lze najít a koupit žulové dlaždice?

Na moderním trhu je hodně společností nabízejících různé varianty dláždění, včetně dlaždic. Ale nejlepší je však dávat přednost výrobcům, kteří se nejen vyznají ve výrobě, takže vám pomohou s výběrem vhodného materiálu, ale také nabídnou nejnižší možnou cenu, která umožní se vyhnout jakýmkoli přirážkám překupníků. Kromě toho u výrobce lze najít omílánou verzi. Jedná se o dlaždice, které díky své hustotě a spolehlivosti vydrží déle než jakékoli jiné vzorky.

Další výhodou spolupráce s výrobci je, že vždy mají k dispozici veškerý sortiment na skladě, takže nákup lze vyzvednout přímo v ten den. Kromě toho pro pohodlí svých zákazníků mnoho z těchto společnosti dnes dodávají zboží pomocí předních dopravních společností do jakéhokoli města.

Někteří se snaží ušetřit a volí pískovcové dlaždice, což je nejvýhodnější variantou, ale nezapomeňte, že tento materiál není vhodný pro stavbu silnic, které budou muset vydržet značné zatížení. Ale je velmi aktuální pro pozemek kolem soukromého domu nebo pro vydláždění chodníků na zahradě, protože se výborně pokládá a určitě poslouží několik desítek let.

Takže v závislosti na úkolech a vlastnostech podmínek použití vždy lze vybrat nejvhodnější druh materiálu.

Žulová dlažba je klasický materiál pro vydláždění chodníků, vnitřních dvorků, městských náměstí a chodníků v parcích. Pokrytí jako asfalt nebo beton se začaly používat relativně nedávno, zatímco starověká evropská hlavní města byla jsou v historických místech vydlážděná dlaždici z nádherné žuly. Ale i dnes tento materiál má oproti svým konkurentům významnou výhodu, i když má několik nedostatků.

Výhody

Žula má jednu z nejvyšších hodnot hustoty mezi podobnými přírodními útvary, přírodními kameny. Je odolná vůči mechanickému zatížení a opotřebení, a to je velmi důležité, pokud se jedná o silnicích s vysokou úrovní denního provozu. Žula vůbec neabsorbuje vodu. Proto se může bezpečně používat v místech, které mohou být vystaveny dočasným záplavám, žulou se dláždí chodníky kolem přírodních a umělých vodních nádrží. Dokonce i po mrazech žulové dlaždice zachovávají svůj dokonalý vzhled, protože se nebudou ničit zevnitř zmrzlou vodou. Nelze zapomínat i na další výhodu materiálu - jeho rozmanitost. Obvyklé dlaždice písčité nebo šedé barvy, elegantní černý povlak, úžasné vínové nebo dokonce zelené. Vzácné typy žulových dlaždic jsou čím dál dostupnější.

Nedostatky

Těch žulové dlaždice mají docela málo. Za prvé, cena. Je opravdu vysoká, ale zcela opodstatněná. Obzvláště znatelné budou náklady na stavební materiál, pokud bude nutné současně vydláždit velké plochy. Pro ty, kteří upřednostňují pravidelné upravovat design svého pozemku, zahrady, je lepší si zvolit cenově dostupnější variantu, kterou nebude škoda vyměnit za pár let. Žula bude sloužit mnoho desetiletí dokonce i na takových místech, jako je parkoviště, příjezdová cesta. Kromě toho nelze zapomínat i na další vlastnost žuly - možné úrovně nebezpečnosti. Kámen se opravdu může stát zdrojem záření, ale oficiální dodavatelé vždy podléhají přísným kontrolám, takže si můžete zajistit bezpečnost kontrolou certifikátů a povolení. Kvalitní dlaždice, stejně jako samotná žula, vždy mají 1. třídu nebezpečnosti, to znamená, že jsou absolutně bezpečné pro zdraví lidí všech věkových skupin a mohou se používat bez omezení.

Please publish modules in offcanvas position.